باشگاه 5 صبح چیست و چرا باید 5 صبح بیدار شویم؟

 

به زبان ساده، مسئله‌ای که بزرگترین ناراحتی شما در آن نهفته است، مکانی است که بیشترین زمان خود را درونش سپری می‌کنید و فرصت‌های زندگی‌تان را در آن، می‌سوزانید. در کتاب باشگاه ۵ صبحی ها یاد می‌گیرید که چگونه هرروز صبح، سرِ ساعت 5 از رختخواب برخیزید و برای استفاده بهتر از زمان، برنامه‌ریزی کنید. این داستان خاص، چارچوبی مناسب را برای شروع متفاوت روزتان، متفاوت‌تر از صبح‌هایی که تاکنون داشته‌اید، فراهم خواهد کرد.

معرفی کتاب باشگاه ۵ صبحی ها

باشگاه 5 صبحی‌ها

شاید به هر دلیلی، فرصت کتاب خواندن را نداشته باشید، اما برایتان جذاب باشد کسی کتابی را خوانده باشد و چکیده‌ی آنرا در یک صفحه، در اختیارتان قرار دهد. موارد زیر، چکیده‌ای از طلایی‌ترین نکات کتاب باشگاه ۵ صبحی‌ها است که شما را به خواندن و عمل کردن به آن، دعوت می‌کنیم.

  • مطمئن‌ترین راه برای به دست آوردن بهترین نتایج در زندگی شخصی و حرفه‌ای شما، برنامه‌ریزی برای بیدار شدن در ساعت 5 صبح است؛ این ساعت از روز، به (ضربان تپنده‌ی جهان) معروف است.
  • یکی از بزرگ‌ترین مزایای پیوستن به باشگاه ۵ صبحی‌ها، آرامش مغز و در عین حال هوشمندیِ آن خواهد بود.
  • 5 صبحی‌ها، فعالیت‌های کاری که در طول روز انجام می‌دهند، اخبار متنوعی که در طول روز می‌شوند و مطالب گوناگونی که در شبکه‌های اجتماعی می‌خوانند را (در ساعات پایانی روزشان) بهتر از سایر افراد، هضم می‌کنند و مغزشان برای تخلیه‌ی این موارد، عکس‌العمل مناسب‌تری نشان می‌دهد.
  • ساعت 5 صبح، زمان بسیار مناسبی برای به جریان‌انداختن خون در مغز است. این مورد می‌تواند نتیجه‌ای شگفت‌انگیز را برای مغز شما، به ارمغان بیاورد تا از استرس‌ها و نگرانی‌هایی که ممکن است در طول روز با آن‌ها مواجه شوید، در امان بمانید و خللی در عملکرد روزانه‌ی شما ایجاد نشود.
  • اکثر مردم حاضر نیستند ساعت 5 صبح از خواب، بلند شوند و روزشان را اینگونه آغاز نمایند؛ همین مسئله، یک مزیت رقابتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.
  • ذهنی که حواس پرتی ندارد، به فرد اجازه می‌دهد تا روی فعالیت‌های روزانه‌اش، متمرکز بماند.
  • بدست آمدن موفقیت، فقط در کسب پیشرفت‌های بزرگ نیست، بلکه در تجمع پیشرفت‌های كوچكی است که می‌تواند به صورت مداوم، به شما انگیزه ببخشد.
  • برای مبدل شدن به یک کارشناس نخبه، در هر حوزه و یا مهارتی، تقریبا به 75/2 ساعت تمرین در روز (به مدت 10 سال ) نیاز دارید. زودتر از خواب بلند شدن، راهی آسان برای استفاده از این زمان‌بندی است.
  • یک طرح عالی برای اولین ساعات روز شما، قانون 20/20/20 است. 20 دقیقه برای حرکت، 20 دقیقه برای تأمل کردن و 20 دقیقه برای رشد.
  • خواب می‌تواند عامل تعیین‌کننده ای برای امید به زندگی شما باشد.

اظهار نظرات عمومی در مورد کتاب باشگاه پنج صبحی ها

به طور قاطع نمی‌توانیم بگوئیم که کتاب باشگاه ۵ صبحی ها، مخاطبین 100% راضی داشته است، بلکه میزان رضایت‌مندی، نسبت به نارضایتی مردم، تقریبا برابر بوده است؛ دلیل آن هم مشخص است، افرادی که میانه‌ی خوبی با سحرخیزی و بیدارشدن در ساعت 5 صبح نداشته‌اند، اغلب امتیاز پائینی به این کتاب داده‌اند.
ولی به طور کلی، افرادی که از محتوای کتاب رضایت داشته‌اند، حداقل یکبار خواندن آنرا توصیه کردند. برخی دیگر هم توصیه کرده‌اند که با توجه به سرفصل‌ها، کتاب را به صورت گزینشی مطالعه نمائید و نویسنده را به دلیل تلاشی که برای خلق مفهوم تازه‌ای از سحرخیزی داشته است، تحسین کرده‌اند.

پیام اصلی کتاب باشگاه ۵ صبحی ها

در کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها می‌خوانیم که ساعات ابتداییِ روز، زمان‌هایی هستند که قهرمانان واقعی را، به وجود می‌آورند. اگر می‌خواهید به زندگی خود مسلط شوید، لازم است از صبح زود، آغاز نمائید. ترک رختخواب در ساعت 5 صبح، شما را از حواس‌پرتی در طول روز، در امان نگه می‌دارد و خلاقیت شما در امور کاری‌تان را افزایش می‌دهد.

رابین شارما، نویسنده و سخنران معروف انگیزشی است که سال 1344 خورشیدی در کانادا متولد شد. شارما نویسنده‌ی کتاب پرفروش “راهبی که فِراری‌اش را فروخت” است. این کتاب، به بیش از ۷۰ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده است.
رابین شارما، اولین کتابش را در سال 1373 خورشیدی و در حالیکه 29 سال سن داشت، منتشر کرد. در سن 25 سالگی که وکالت دادگستری را کنار گذاشت، تنها 4 سال زمان صرف تحقیقات علمی‌اش نمود تا اولین کتابش را به چاپ برساند.

 

برای تهیه کتاب باشگاه 5 صبح به علاوه برترین کتاب های پرفروش و برتر در زمینه روانشناسی و موفقیت کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *