تلقین

تلقین های سازنده و مخرب چگونه روی ما تاثیر می گذارند؟!

تلقين واقعا مفيد است و قدرت غيرقابل تصوري دارد!

 تلقین به هيچ وجه خرافات نيست؛ زيرا دانشمندان بزرگي همچون انيشتين، نيوتن يا روانشناسان بزرگي مثل فرويد در نوشته هايشان به قدرت باور و تلقين اشاره كرده اند و البته تمامي پيامبران با شيوه تدريس خودشان يكي از اصولي كه به انسان ها آموختند اين بود: «باور كنيد تا ببينيد…»

« هر آنچه هستيم، همان است كه انديشيده ايم. ذهن همه چيز است. هرآنچه را باور كنيم، همان ميشويم.»

برای تلقین کردن، ابتدا فقط یک جمله را برای خود تکرار می‌کنیم. البته تکرار یک جمله به تنهایی و فقط برای یک بار، نتیجه‌ای نمی‌دهد. قدرت تلقین زمانی آشکار می‌شود که بارها و بارها آن جمله را با خود تکرار کنید. برای درک بهتر این مسئله یک مثال می‌زنیم.
فرض کنید فردا امتحان دارید. با خود می‌گویید: «حتما امتحان فردا را خراب می‌کنم. هیچ چیز یادم نیست». اتفاقی که برای شما می‌افتد این است که تا لحظه امتحان، این جمله را بارها و بارها در درون خود تکرار می‌کنید. با این کار احساس بد و استرس را به خود منتقل می‌کنید. حالا حتی اگر یکی از دوستان شما قبل از امتحان بگوید: «حتما در امتحان موفق می‌شویم»، احساس منفی در شما شدیدتر می‌شود.

نحوه عملکرد تلقین چگونه است که این اتفاق می‌افتد؟

شاید عجیب به نظر بیاید اما اکثر افراد موفق از هوش معمولی برخوردار هستند. اما یکی از عواملی که باعث موفقیت آنها میشود این است که آنها همواره خود را در معرض جملات مثبت و امیدوارکننده قرار میدهند. ضمیر ناخود آگاه انسان در مقابل جملاتی که به دفعات تکرار میشوند نمیتواند مقاومت زیادی کند و بالاخره آن را قبول خواهد کرد. ضمیر نا خودآگاه شما قدرت تشخیص ندارد.
نمیتواند بفهمد چه جمله ای برای شما مثبت است و در مقابل چه جمله ای برای شما بار منفی دارد به هر حال این ضمیر فاقد قدرت تشخیص بوده و جملات را قبول میکند. پس بهتر است که این قدرت به کنترل در بیاید. مسلماً رسیدن به ثروت یکی از اهداف رایجی است که انسانها به دنبال آن هستند. آیا شما هم به دنبال این هدف هستید؟
یکی از فنونی که میتواند به شما برای رسیدن به هدف کمک کند استفاده از قدرت تلقین به خوداست .


شاید این برای شما مناسب باشد ⇓

کتاب های افراد موفق مجمعه بی نظیر شامل ده ها کتاب الکترونیکی و صوتی و و فیلم اموزشی است که جزو پرفروش ترین های امازون قرار داده شده  ترجمه شده  و اکنون در اختیار شماست کتابخانه افراد موفق مسیر رسیدن به موفقیت و ثروت را به طرز شگفت انگیزی هموار میکند

اینجا کلیک کنید


تلقین

تلقین های سازنده و مخرب و چگونگی برخورد با آن ها :

تلقین در تمام اعصار و قرن های گذشته در زندگی آدم ها نقش مهم و ارزنده ای ایفا کرده و گاهی شخص را تا حد فداکاری و جانبازی برای هر نوع از خودگذشتگی آماده کرده است.

تفاوت تلقین سازنده و تلقین مخرب

تلقین سازنده بسیار عالی و پر شکوه است ولی کاملا برعکس تلقین مخرب یکی از خطرناک ترین پدیده های ذهنی بشر است که حتی ممکن است فرد را از هستی ساقط کند و او را به بدبختی و فلاکت دچار نماید و به جز رنج و بدبختی هیچ دستاوردی برای فرد به ارمغان نیاورد.

همه ی افراد از دوران کودکی تحت تاثیر تلقین های مخرب و منفی قرار می گیرند و بدون آن که متوجه باشد ناچارا آن ها را قبول می کنند. تو نمی توانی! تو عرضه ی انجام این کار را نداری! تو شکست می خوری و هیچ شانسی نداری! تو در زندگی هیچ چیزی نمی شوی! تو همیشه اشتباه می کنی! چرا خودت را آن قدر به زحمت می اندازی، دیگر این کارها از تو گذشته! عشق فقط توی قصه هاست! تو از بچگی آدم بدشانسی بودی! مواظب باش در زندگی به هیچ کس اعتماد نکنی!

تلقین چطور روی سلامتی ما اثر می‌گذارد 

برای اینکه به قدرت اثرگذاری تلقین بر سلامتی پی ببرید، خاطره‌ای از یک دوست که روانپزشک است، نقل می‌کنیم. مادر این روانپزشک همیشه از درد پا ناله می‌کرد. البته وضعیت جسمی بدی نداشت اما همیشه نالان بود و مدام می‌گفت پاهایم درد می‌کند. او هر روز به دنبال یک پزشک جدید بود و بیشتر وقت خود را صرف درمان درد پایش می‌کرد. دیگر اینقدر این موضوع تکرار شده بود که حتی همه فامیل هم فکر می کردند او یک مشکل جدی دارد و باید به پزشک مراجعه کند.

تا اینکه یک روز پسر او که یک روانپزشک بود با استفاده از یک تکنیک روانشناسی، جمله‌ی من سالم هستم را در ضمیر ناخودآگاه مادرش ثبت کرد. پس از مدتی، او به طور ناخودآگاه دیگر درد نداشت و کمتر دیده می‌شد که از درد پا در حال ناله کردن باشد. پس از مدت‌ها می‌توانست به راحتی کارهایش را ایستاده انجام دهد. در حالی که تا پیش از آن از سرپا  ایستادن ناله می‌کرد. حالا مدت یک سال است که مادر آن روانپزشک به هیچ دکتری برای درد پا مراجعه نکرده است.

یک لحظه با خود فکر کنید که یک نفر صرفا با تلقین چطور می‌تواند سال‌ها درد و رنج را برای خود به همراه بیاورد و چطور با تلقین می‌تواند درد را از خود دور کند. بله این قدرت تلقین است. نمونه این داستان در زندگی همه ما وجود دارد. اکثر کارهایی که روزانه انجام می‌دهیم به طور ناخودآگاه است. یعنی بر اثر تکرار در ضمیر ناخودآگاه ما ثبت شده‌اند. بیشتر کارها یا باورهایی که امروز در خودمان می‌بینیم و به طور ناخودآگاه بر اساس آن‌ها عمل می‌کنیم، در زمان کودکی در ذهنمان ثبت شده‌اند.

تلقین

تلقین های سازنده و مخرب چگونه روی ما تاثیر می گذارند؟!

بر اساس قانون جذب تلقین های سازنده یا مخرب دیگران هنگامی در ما موثر واقع می شوند که از سوی خودمان مورد پذیرش قرار بگیرند. به عبارت دیگر رضایت باطنی در این قضیه شرط اصلی و اساسی به شمار می رود. پس از آن که یک فکر القایی در ضمیر ناخودآگاه شما جای گرفت به صورت جزئی از اندیشه شما در می آید؛ اما تا لحظه ی آخر از یاد نبرید که قدرت انتخاب با شما است. پس بهتر است که عشق و زندگی را انتخاب کنید و در پی شادی و تندرستی باشید.

بر اساس قانون جذب پذیرفتن هر ایده ای به صورت مسئله ای در ذهن انجام می شود و راه حل آن نیز همراه با خود مسئله می باشد. در صورت تعویق آن در راه حل این امر به بعد موکول می شود که خود نیز طریقی برای پیدا کردن معما می باشد. در این رابطه به این مثال توجه کنید:

یکی از استادان دانشگاه از زندگی خود بسیار ناراضی بود و دائم شکایت می کرد. او می گفت همه چیزش را از دست داده است. نه مال و اموالی دارد و نه دیگر بنیه و قدرتی برای او باقی مانده و نه دوست و آشنایی! و به هر کاری که دست می زند آن را به شدت خراب می کند.

فرد دانایی به او گفت که برای هر کاری که قصد انجام آن را دارد بایستی معادله ای تنظیم کند و از یاد نبرد که نیروی شگفت انگیز ضمیر هر فرد به صورت راهنمای او در خواهد آمد و او را از ثروت فکری، مادی و معنوی بی نیاز خواهد کرد. اندیشه و فکری که از ضمیر ناخودآگاه بلند می شود به طور اتوماتیک ناظر بر تصمیمات شخص خواهد شد و نسبت به تندرستی جسم اقدامات مناسب و معمولی خواهد داشت و آرامش و صفای روح را بار دیگر به او باز خواهد گرداند.

استفاده از راهکار تلقین به خود

استاد نامبرده طبق گفته های آن فرد دانا نقشه ای برای آینده ی خود ترسیم کرد و برنامه ای روزانه ی تمرین تلقین به خود را این گونه ترتیب داد:

هوش زیاد و بی کرانم راهنمای من است و همواره مرا در مسیر زندگی هدایت می کند. من از سلامتی کامل برخوردارم و روح و جسمم با هم هماهنگی دارند. دلم سرشار از عشق، مهر، محبت و صفا است و آرامش فراوانی در وجودم احساس می کنم. یقین دارم شعور و ضمیر ناخودآگاهم به تبعیت از ضمیر خودآگاه و افکار درست و روشنم من را در حل مسائل زندگی کمک خواهد کرد.

این استاد بعدها گفت: «من مطمئن بودم که این تلقین های سازنده ای که هر روز آن ها را چندین بار برای خودم با صدای شمرده تکرار می کردم در اعماق وجود و ضمیر ناخودآگاهم جای می گیرد و ثمرات فوق العاده خوبی برایم به بار می آورد.»

دوستان عزیز سایت بیلیونری همان طور که در مثال فوق دیدید، شعور باطنی انسان سرشار از عقل و درایت است و همواره راه درست را از نادرست نشان می دهد و هرگز به بحث و جدل نمی پردازد. زمانی که شما منفی بافی می کنید و ناله سر می دهید که من نمی توانم این کار را انجام دهم، من دیگر به خوبی از عهده ی این کار بر نمی آیم یا من که پارتی و پشتیبانی ندارم؛ در این صورت ضمیر ناخودآگاهتان را از این پیام ها پر می کنید و او هم واکنش نشان می دهد.

در واقع بر اساس قانون جذب این شما هستید که در برابر خوشبختی خود سد و مانع ایجاد می کنید، و بدبختی، فقر و ناتوانی را به سمت خو و زندگی تان جذب می کنید. بنابراین حال که به خوبی در مورد تلقین های سازنده و تلقین های مخرب اطلاعات به دست آوردید، سعی کنید بیش از پیش به این موضوع توجه داشته باشید و فقط تلقین های مثبت را به ذهن خود راه دهید تا قانون جذب و کائنات تمام خواسته های زیبایی که دارید را وارد زندگی شما کند.

تلقین

شروع كنيد ضميرناخودآگاه تان را شخم بزنيد!

از امروز به دقت بر روي جملاتي كه روزانه با خودتان در حال صحبت هستيد تمركز كنيد و آنها را شناسايي كنيد.
آگاه باشيد در حال چه گفتگوي دروني هستيد.
اگر جملات شما منفي بود (مهم نيست درست است يا غلط) آنرا يادداشت كنيد (١) (فعل آنرا تغيير دهيد تا مثبت شود)

(٢) بعد دوباره آنرا چندين بار بخوانيد.

براي مثال : (من چقدر دست و پا چلفتي ام.) ،( من چقدر زرنگ و باهوش هستم.)

بعد از انجام اين كار، روزانه به صورت آگاهانه چندين بار اين جملات را تكرار كنيد.

امكان دارد اوايل احساس بدي به شما دست بدهد كه عالي است، زيرا نشان ميدهد واقعا اين جملات ريشه در تفكرات قديم ضميرناخودآگاهتان دوانده و شما در حال تغيير آن هستيد.

هر روز صبح هنگام بيدار شدن، عصر و شب قبل از خواب جملات مثبتي را با خود تكرار كنيد. جملاتي از قبيل:

– من عالي هستم

– زندگي من فوق العاده است

– چقدر زندگي ام رو دوست دارم

– من عاشق خودم هستم

– من توانايي هاي فوق العاده زيادي دارم.

– من هوش فوق العاده خوبي دارم

– و…

شیوه‌ی ساختن و استفاده از عبارت تأکیدی برای تلقین به نفس 

۱. عبارت تأکیدی باید در حال دستیابی گفته شود

۲. عبارت تأکیدی را باید باور کنید تا انرژییتان چند برابر شود

۳. عبارت تأکیدی باید کوتاه باشد

۴. عبارت تأکیدی باید در ما احساس خوبی ایجاد کند

۵. عبارت تأکیدی باید به سبک شخصی گفته شود

۶. عبارت تأکیدی باید زمانی گفته شود که شما در حالت آرامش باشی

۷. عبارت تأکیدی باید در حالت بلند گفته شود

۸. عبارت تأکیدی تا رسیدن به موضوع باید ثابت باشد

۹. عبارت تأکیدی باید با کلماتی که به انرژی منبع شمارا وصل می‌کند گفته شود

و در اخر مجموعه کتاب های افراد موفق رو از دست ندید این مجمعه بی نظیر شامل ده ها کتاب الکترونیکی و صوتی و و فیلم اموزشی است که جزو پرفروش ترین های امازون قرار داده شده  ترجمه شده  و اکنون در اختیار شماست کتابخانه افراد موفق مسیر رسیدن به موفقیت و ثروت را به طرز شگفت انگیزی هموار میکند اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *