ارتباط با حسودها وکنترل انها (چگونه حسودها را بشناسیم و مدیریت کنیم)

حسودها

حسودها سعی می کنند ارزشمند بودن شما را زیر سؤال ببرند و به موفقیت هایتان حسادت می ورزند.
افراد حسود تأثیر منفی خود را به سادگی به زندگی دیگران وارد می کنند؛ اما ما دوست نداریم مورد حسادت و بی‌لطفی دیگران قرار بگیریم؛
اما حقیقت این است معاشرت با افراد حسود اجتناب ناپذیر است.
با بیلیونری همراه باشید تا به شما بگوییم چطور با آدم‌ها ی حسود برخورد کنید.

حسود ها

حسودها و نفرتشان را مدیریت کنید

بعضی از افراد در برابر مشاهده موفقیت‌ها و شادی‌های دیگران احساس حقارت می‌کنند.
آنها فکر می‌کنند که موفقیت دیگران نشان از کم‌ارزش بودن خودشان است و به همین خاطر احساس نفرتی از دیگران به دل می‌گیرند که آن را با عنوان حسادت می‌شناسید.
حس نفرت و حسادتی که دیگران به سمت‌تان روانه می‌کنند
اصلا خوشایند نیست و باعث می‌شود که ذوق و شوق زندگی‌تان تحت‌الشعاع قرار بگیرد و احساس کنید که همیشه کسی در حال ارسال حس منفی و تنفر به سمت‌تان است.
برای اینکه ترکِش‌های این احساس ناخوشایند، زندگی‌تان را خراب نکند باید بتوانید رفتار صحیح و راه مقابله با افراد حسود را یاد بگیرید و در زندگی‌تان پیاده‌سازی کنید.
اگر بتوانید درک درستی نسبت به شرایطی که در آن افراد حسود به سمت‌تان انرژی منفی می‌فرستند به خوبی درک کنید، زندگی سالم‌تر و واکنش‌های بهتری خواهید داشت.

با واکنش های مثبت با حسودان مقابله کنید.

ارتباط با حسودها وکنترل انها(چگونه حسودهارا بشناسیم و مدیریت کنیم)درست است که احساسات منفی افراد حسود نسبت به شما خوشایند نیست و آزارتان می‌دهد اما راه چاره انفعال نیست. باید با واکنش‌هایی برنامه‌ریزی‌شده به مقابله با احساسات منفی طرف مقابل خود بروید. سعی کنید در برنامه‌ریزی خود به واکنشی مثبت دست بزنید.سعی کنید در برنامه‌ریزی خود به واکنشی مثبت دست بزنید. مثلا اگر آن فرد باطعنه از منزل زیبا و تمیزتان تعریف می‌کند،
وارد چالش نشوید و سعی کنید با تعریف کردن از منزل او، انرژی مثبت را وارد رابطه‌تان کنید.
از فرد حسود تعریف کنید تا به او امنیت خاطر بدهید و نشان بدهید که از شما کمتر نیست.
تلاش کنید که او را متوجه ویژگی‌های مثبت زندگی‌اش کنید. به عبارت ساده‌تر، جواب بدی را با خوبی بدهید تا هم در درون‌تان احساس آرامش داشته باشید و هم به افراد حسود درس مهربانی و گذشت بدهید.
البته گاهی‌اوقات، بعضی از افراد حسود از این رفتار مثبت‌تان هم ناراحت و برافروخته می‌شوند و انگار شعله آتش تنفرشان با دیدن بزرگواری‌تان بیشتر زبانه می‌کشد.
در چنین موقعیت‌هایی به هیچ‌وجه خود را مسئول رفع حسادت آنها نکنید.
شما وظیفه‌ای در قبال این حجم از بی‌منطق بودن، ندارید.

از حس طنز کمک بگیرید

برای دفع انرژی‌های منفی و نفرت افراد می‌توانید از حس طنز هم کمک بگیرید. مثلا زمانی که فرد حسود شروع به نفرت‌پراکنی علیه‌تان می‌کند در پاسخ به رفتارهای ناپسندی که از خود بروز می‌دهد با او شوخی کنید و نشان بدهید که برای حرف‌هایش ارزشی قائل نیستید و نمی‌تواند شما را ناراحت و عصبانی کند. البته این تکنیک تا حدی یک‌طرفه است. یعنی اگر چه برای شما و آرامش‌تان موثر واقع می‌شود اما برای فرد منفی‌باف حسود خوشایند نیست و احتمالا آتش نفرتش نسبت به شما بیشتر هم خواهد شد. ولی برای نجات خود از اثرات ناخوشایند حرف‌ها، کنایه‌ها و احساسات افراد حسود می‌توانید از حس طنز خود کمک بگیرید. نگذارید که رابطه‌تان با یک فرد حسود وارد چالش و بحث شود.

 حسودها را تحسین کنید!

گاهی فرد حسود از مشکلات شخصیتی رنج می برد، به طور مثال از کمبود اعتماد به نفس رنج می برد یا احساس حقارت می کند. شما می توانید برای بهبود وضعیت، زمانی که کار خوبی از او مشاهده می کنید به تعریف و تمجید از وی بپردازید. با این کار انگیزه او بالا خواهد رفت، اعتماد به نفسش بهبود می یابد و به تدریج فکر می کند او نیز راه پیشرفت دارد و دلیلی برای حسادت به دیگری وجود دارد.

حسودها را نادیده بگیرید

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن با نفرت و انرژی منفی افراد حسود مقابله کنید، نادیده گرفتن است. برای پیاده‌سازی این روش باید مدام با خودتان بگویید که هیچ‌کس و هیچ‌چیزی نمی‌تواند خوشحالی‌تان را خدشه‌دار کند. پس زمانی که شخصی به شما حسادت ورزید یا با پخش نفرت، احساسات‌تان را در آستانه جریحه‌دار شدن قرار دارد، او و نظراتش را نادیده بگیرید. به حرف‌های بی‌پایه و اساس منفی درباره خود توجه نکنید. به خودتان اجازه بدهید که در جهانی آزاد زندگی کنید. جهانی که در آن برای حرف‌های بیهوده جایی وجود ندارد.

 

در آخر

حسادت، حس بسیار عجیب و غریبی است. کسانی که حسادت می‌کنند بیش از هر کس دیگری، زندگی خود را تباه می‌کنند. واقعیت این است که هر چقدر هم تنفر را نسبت به کسی یا چیزی در خود شعله‌ورتر کنید، دلتان خنک نخواهد شد. این مسیر، جاده‌ای بی‌انتهاست که شما را در سیاهی و تاریکی غرق می‌کند. پس اگر حسود هستید، این حس را در خود از بین ببرید. اگر هم از دوستانی هستید که مورد حسادت واقع شدن را تجربه کرده‌اید حتما از تکنیک‌هایی که مطرح شد، استفاده کنید. در هر حال، این حس را پیگیری کنید و نگذارید که عواقب ناخوشایند آن زندگی‌تان را دستخوش تجربه‌ها و خاطرات نامساعد کند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *