بیوگرافی چارلز داهیگ نویسنده کتاب پر فروش قدرت عادات

چارلز داهیگ

فارغ‌التحصیل رشته تاریخ از دانشگاه ییل و دارای مدرک MBA از دانشکده کسب‌وکار دانشگاه هاروارد می‌باشد. از سال 2006 تاکنون گزارشگر و محقق روزنامه نیویورک تایمز بوده است. او که اکنون جزو نویسندگان پرطرفدار است، در سال 2013 موفق به دریافت جایزه پولیتزر شد.
ایده اصلی نوشتن کتاب «قدرت عادت» زمانی به ذهن او رسید که به عنوان گزارشگر جنگ عراق، با فرمانده‌ی آمریکایی آشنا شد که سعی داشت با کشف عادات مردم عراق، شورش‌های خیابانی را کنترل کند. چارلز داهیگ شرح کاملی از این داستان را در کتاب خود آورده است.

چارلز دوهینگ (متولد ۱۹۷۴) برنده جایزه پولیتزر نیویورک تایمز است، برای نوشته‌هایش در زمینه‌های کسب و کار. او قبل از پیوستن به نیویورک تایمز برای روزنامه لس آنجلس تایمز می‌نوشت. او که اکنون در شهر نیویورک ساکن است، فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های یل (رشته تاریخ) و مدرسه کسب و کار هاروارد در رشته MBA است.[۱]

کتاب علمی داهیگ در زمینه شکل گیری عادت‌ها تحت عنوان «قدرت عادت؛ چرایی کارهایی که ما انجام می‌دهیم، در زندگی و کسب و کار»، در ۲۸ فوریه ۲۰۱۲ منتشر شد. روزنامه نیویورک تایمز خلاصه‌ای از آن را تحت عنوان «چگونه شرکت‌ها به رازهای شما پی می‌برند» منتشر کرد. کتاب قدرت عادت حدود ۶ هفته در لیست پر فروش ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت.

چارلز دوهینگ

برای خلاصه کتاب قدرت عادات کلیک کنید

چارلز همچنین نویسنده کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر  است

چارلز داهیگ در این کتاب  می‌گوید:

لزوما به این صورت نیست که موفق‌ترین افراد سخت‌کوش‌تر هستند، افراد موفق متفاوت فکر کنند آن‌ها می‌دانند که مغز ما در یک زمان متفاوت تکامل پیدا کرده است و ما خیلی راحت ممکن است توانایی تمرکز کردن را از دست بدهیم.

افراد موفق عادت‌هایی را ایجاد می‌کنند تا عمیق‌تر فکر کنند. با عمیق فکر کردن می‌توانید خودتان را در معرض همه جور اطلاعاتی قرار بدهید و یاد بگیرید چطور اطلاعات مهم را جدا کنید و چیزهای مهم را جذب کنید.

موقعیت شناسی راهی است برای آموزش تفکر تا در مواقع بحران بهترین واکنش را داشته باشید و اصولا موقعیت شناسی به معنی عملِ ساختن نقشه‌های ذهنی است.

افراد موفق فقط به اندازه‌ی نیم‌درجه با جزئیات بیشتر نسبت به سایرین تصویرسازی می‌کنند و می‌دانند تمرکز از راه تعریف کردن داستان برای خودمان به وجود می‌آید.

چارلز داهیگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *