ایده کسب و کار با سرمایه کم (صدها ایده با ارزش که به مبالغ زیادی به شما میفروشند)

[vc_row][vc_column][vc_column_text]ایده کسب و کار با سرمایه کم

توجه: ایدهای جدید در انتهای مقاله قرار میگیرد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]در اینجا ما ایده های کار در منزل پولسازی آماده کردیم. ایده های کسب و کار با سرمایه کم و ایده های پولساز کار در منزل با سرمایه کم. بسیاری از این ایده ها مناسب کار در منزل هستند. برخی از این ایده ها مناسب شغل دوم هستند تا بتوانید با کمترین سرمایه پیاده سازی کنید. ایده های کارآفرینی و کسب و کار با سرمایه کم دست پیدا کنید.

دو دسته اصلی کسب و کار:

۱- کسب و کار اینترنتی

۲- کسب و کار در دنیای واقعی

 

استراتژی طعمه و قلاب استراتژی ای ناب برای کار آفرینان

همه ی ما به روش های مختلف کسب و کار فکر کردیم. زمان اندکی برای مطالعه ی این مطلب بذارید تا درمورد روش قدیمی اما زیرکانه و آینده نگرانه ای صحبت کنیم.

چند سوال

 • حتما سیم کارت دارید؛ فروشنده شارژ سیم کارت شما چه شرکتی است؟
 • اگر تیغ اصلاح صورت دارید؛ تیغ های تعویضی را از چه شرکتی تهیه می کنید؟
 • اگر چاپگر جوهر افشان دارید؛ کارتریج های آن را از چه شرکتی تهیه می کنید؟

پاسخ شما مشابه پاسخ بسیاری از پاسخ دهندگان دیگر خواهد بود. چرا که شارژ سیم کارت را از شرکتی تهیه می کنید که سیم کارت را از آن خریداری کردید و تیغ های تعویضی را از تولیدکننده ی دسته ی تیغ تهیه می کنید و کارتریج های چاپگرتان را از شرکتی تهیه می کنید که چاپگر را از آن خریده اید.

این ها بخشی از کسب و کارهایی هستند که از استراتژی قیمت گذاری طعمه و قلاب استفاده می کنند. دراین استراتژی، قیمت محصول اولیه، ارزان تعیین می شود و قیمت محصولات مصرفی، بالا در نظر گرفته میشود. به عنوان مثال، اپراتور تلفن همراه، سیم کارت های خود را ارزان به فروش می رساند و بهای مصرف را زیاد تعیین می کند. یا دسته تیغ های اصلاح را می توانیم با قیمتی ارزان تهیه کنیم، اما برای خرید تیغ ها واستمرار استفاده، باید بهای نسبتا زیادی پرداخت کنیم.

کارآفرینی به سبک طعمه و قلاب

اگر به اطراف خود نگاه کنیم، می بینیم کم در قلاب نیفتادیم. اگر بخواهیم می توانیم ما هم تولید کننده ی محصولاتی مانند چاپگرهای جوهر افشان باشیم تا آن ها را با هدف افزایش تعداد مشتریان، با قیمت کم به فروش برسانیم و سپس کارتریج های آن را با قیمت بالاتر به تعداد مشتریان بیشتر عرضه کنیم. و یا هر کسب و کاری که قابلیت استفاده از این استراتژی را داشته باشد

یادداشت را فراموش نکنید !

پیشنهاد ما اینست هر شب خوب فکر کنید. کارهایی که بایستی روز بعد انجام دهید را در دفترچه جیبی تان بنویسید و بعد از انجام آنهاجلویشان تیک بزنید.رفته رفته علاوه بر برنامه ریزی کوتاه مدت روزانه برنامه ریزی هفتگی هم داشته باشید.کم کم به انسان کامل تبدیل خواهید شد.این کار به شما بسیار زیاد کمک خواهد کرد که کاری را انجام نداده نگذارید و به تمام فعالیت های خود برسید.به شما قول میدهیم این کار شما را از تنبلی و حواس پرتی دور خواهد کرد

پیشنهادی دیگر که برایتان داریم اینست که یک سررسید را فقط مخصوص نوشتن تجربیات و ایده های نوخود قرار دهید.هر تجربه ای و یا ایده ای جدید چه در زندگی و چه در کسب و کار به دست می آورید همانلحظه در آن سررسید یادداشت کنید و تمام سعیتان این باشد که از آن تجربه یا اشتباه کمال استفاده را بکنید و دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید.با اینکار هر روز بهتر و پخته تر از روز قبل خواهید شد.یادتان باشد ایده ها را فقط بنویسید و به آنها فکر نکنید و آنها را تحلیل نکنید.به این کار فرنگی ها میگویندطوفان فکری!

برای شروع کسب و کار خود به اندازهی کافی خوب هستید اما برای برنده شدن هنوز آماده نیستیدشما باید همیشه پیشرفت کنید و برای کارتان وقت بگذارید تا هر روز بهتر از روز قبل باشید. نباید آنقدرصبر کنید تا قبل از شروع کار تمام دانش لازم را کسب کنید )شما باید همیشه در حال کسب دانش باشید(اما قبل از رسیدن به جایی که مد نظرتان است، باید بیش تر از آنچه اکنون میدانید، یاد بگیرید. مهارتهاو استعدادی که همین حالا دارید، برای شروع کمک تان میکند، اما برای موفقیت باید بهتر شوید. شما

نمیتوانید به پیروزی برسید اگر هرگز مهارت هایی که شما را به پیروزی میرساند، بهبود ندهید!

بیش از تصورتان باید کار و تلاش کنید

ابدا شوخی نمیکنم! موفق شدن )نه فقط در کسبوکار بلکه در ورزش، زندگی، عشق و غیره( زمان، تلاش،خون دل خوردن، عرق ریختن و اشکهای زیادی میطلبد؛ احتمالا بیشتر از آنچه تصورش را دارید! اگرهنوز کارتان را شروع نکردهاید، در مرحلهیماه عسلتلاش برای خلق کسب وکار جدیدتان به سر میبرید.ذهنتان حول قدم زدن در ساحل، دیر خوابیدن، گشتن دور دنیا و غیره میچرخد، اما در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد. روزهای طولانی، شبهای طولانی، هفتههای طولانی، آخر هفتههای طولانی، همه و همه صرف ساختن رویا و زندگی جدیدی میشود که برایتان خوشبختی به همراه دارند.

غلو نمیکنم، اما دیروز من ۱۱ ساعت به طور پیوسته کار کردم. در نهایت، خسته شدم، اما عاشق کل فرآیندبودم. دیدگاه من این است که انجام هر کار ارزشمندی، تلاش زیادی میطلبد و شما نه تنها باید در خودتان بلکه برای موفقیت کسب وکارتان سرمایه گذاری کنید.

چیزهایی وجود دارند که باید کنار بگذارید، اگر میخواهید پیروز شوید

تقریبا هر هفته با یک نفر صحبت میکنم که میخواهد کسب و کار جدیدی را شروع کند یا کسبوکار فعلی خود را بهبود دهد؛ اما خواهان فداکاری و حذف بعضی چیزها از برنامه ی زمانی خود نیست. قطعا در تقویم شما چیزی وجود دارد که )هر چه که باشد! ( باید آن را ابطال یا حذف کنید، اگر میخواهید برای تحقق رویا و کسب وکارتان زمان صرف کنید.

بله، شما میتوانید زمانی را برای استراحت، گذراندن با خانواده، دوستان، بچهها و غیره برنامه ریزی کنید، درواقع باید هم چنین کاری بکنید، اما اگر میخواهید موارد قابل حذف را به دقت بررسی کنید، بهتراست روی کارهایی تمرکز کنید که باید انجام بپذیرند.

نخستین ایدهی شما لزوما بهترین ایده ی شما نیست

ایدهها فراوان و ارزان هستند. اگر برای شروع یک کسب و کار برنامه ریزی میکنید، مواقعی پیش میآید که تصور میکنید ایده تان یک ایدهی نسبتا خوب است. نمیخواهم بگویم که اینطور نیست، در حقیقت شایدایدهی خوبی باشد. اما باید بگویم که نخستین ایدههای من معمولا بهترین ایدههایی که دارم نیستن نخستین ایدهی شما برای عنوان یک مطلب در وبلاگ، طراحی وبگاه یا یک محصول جدید هر چه که باشد

مشکلی نیست زیرا بعدها میتوان آنها را با موارد بهتری جایگزین کرد. در هنگام تولید محصولات کسب تجربه میکنید و متوجه میشوید که با گذشت زمان ایده های شما بالغ تر و بهتر میشوند

تقویم خود را از هیجانی پویا پر کنید

زمانی که برای شخص دیگری کار میکنید، ممکن است روزهای زیادی را بیکار باشید. بیایید صادق باشیم، شما وقتی کارمند هستید، احتمالا میتوانید کار خود را در نیمی از زمانی که برای انجام آن اختصاص دادهاید، کامل کنید، درست است؟نگران نباشید، قرار نیست شما را محاکمه کنم. من سابقا می توانستم کارم را حتی در خواب هم انجام بدم اگر می خواهید کسب و کار خودتان را شروع کنید، باید هر لحظه از روز خود را به طور کامل در اختیاربگیرید و فقط چیزهایی را در برنامه ی زمانی خود وارد کنید که برای رسیدن به اهدافتان مفید هستند عشق ورزیدن به کلمه ی قدرتمند “نه” را یاد بگیرید و احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید.

باور کنید کشور عزیزمان سرشار از فرصتهای کسب وکار و کسب درآمد است.فقط باید کمی همت نماییم واین فرصتها را کشف کرده و شروع کنید اگر علایق خود را به خوبی پیدا کنیم و یک ایده جدید مرتبط با آن را انتخاب کنیم هیچ عاملی نمی تواندمانع موفقیت ما شود.شک نکنید!!!!


ایده کسب و کار با سرمایه کم

 • ایده افتتاح شیرینی سرای خانگی

  شیرینییک شیرینی فروشی راه بیندازید…

اما باز هم نه مثل همه!!!!خانم های خوش ذوق و شیرینی پزهای ماهر خونگی شهرتون رو پیدا کنید و بهشون پیشنهاد همکاری بدید.حالا موقع شگفت زده کردن شیرینی فروشی های شهرتونه!!!!قطعا با افتتاح یک شیرینی سرای خونگی خیلی ها رو به سمت خودتون میکشونید . از مزایای اینکاراینه که علاوه بر خاص و پر مشتری بودنش شما دیگه کارگاه شیرینی پزی نمیخواید و کارگاه رو به خونه هایه همکارانتون بدون هیچ هزینه ای میبرید و از دیگر مزایاش اینه که نه تنها طیف گسترده ای رو در صورتتک بودن شیرینی هاتون و خوشمزه بودن و با سلیقه بودن به سمت مغازتون میکشونه بلکه شما میتونید اولکارتون از شیرینی پزاتون تقاضا کنید شیرینی ها رو به شکل امانتی تحویلتون بدن و بعد فروش شیرینی هاپولش رو باهاشون حساب کنید!!!برای اجرایی ایم ایده نیازی به کارگاه شیرینی پزی هم ندارید…!!!

بذارید یکی دیگه از مزایاش هم بهتون بگم که خیالتون از بابت ناب بودن ایده راحت شه!!!

ایده های میلیونی برای شروع یک کسب و کار میلیونی با کمترین سرمایه اولیه یکی دیگه از مزایاش اینه که شما میتونید با همه شیرینی پزهای خونگی ماهر شهرتون و یا حتی شهرهایاطراف که دست و پنجشون فوق العادس قرارداد ببندید و ازشون بخواید تا مدت طولانی ای براتون کارکنن.اونوقت دیگه کسی نمیتونه به این سادگی توی شهرتون روی دست شما بلند شه…
!!!
ایده ای ناب برای میلیونی تر شدن این ایده :

یه شیرینی فروشی به ازای خرید یک جعبه شیرینی یک لیوان آب میوه یا هویج بستنی رایگان میداد.و برای اینکارهزینه ای هم متقبل نمی شد! لابد می پرسید چرا ؟

اول این که چون که ازهر سه نفر حداقل یک نفر پیدامیشد که علاوه بر یک لیوان آب میوه ی رایگان یک یاچند لیوان آب میوه هم برای همراه هاش خریداری می کردو چون قیمت تمام شده یک سوم قیمت فروشبود شیرینی فروشی از این رهگذر سود هم می کرد.دوم این که از ظرفیت خالی خودش استفاده می کرد.ومهمتر اینکه میزان فروش خودش رو حدود ۱۱ درصد بالا برده بود.و فراموش نکنید تو کشوری که 9۱درصد مردمش از بحران اقتصادی رنج میبرن این بهترین ایدست که مثل بمب اسم کسب و کارتون توی شهرتون صدا کنه!

ایده کسب و کار با سرمایه کم

 


 • ایده سایت خرید و فروش بن کتاب،بلیط کنسرت و موارد مشابه


 • به طور یقین برای شما هم پیش آمده است که بن کتاب،کارت یا کد تخفیف، کارت اعتباری، بلیط کنسرت رایگان و مواردی از این قبیل را به عنوان هدیه دریافت کرده باشید. در اکثر مواقع این نوع هدایا بدون اینکه از طرف دریافت کننده مصرف شود منقضی شده و یا شخص از روی اجبار و فقط برای جلوگیری از باطل نشدن آن، مجبور به استفاده می شود فرض کنید شما فردی هستید که علاقه ای به کتاب خوانی ندارید(انشاالله که این طور نیست و یک بن خرید کتاب 200 هزارتومانی را به عنوان هدیه دریافت کرده اید. با اینکه شما نیازی به این بن ندارید ولی افراد زیادی هستند که عاشق کتاب بوده و این بن برایشان بسیار با ارزش است

شرح ایده

شما می توانید با راه اندازی یک وب سایت امکان خرید و فروش بن ها،کارت های تخفیف،بلیط و سایر موارد مشابه را فراهم نمایید. افرادی که این هدایا را دریافت می کنند و نیازی به آن ها ندارند می توانند آن ها را در سایت شما با قیمت مناسب به فروش بگذارند.

مثلا شخصی که بن کتاب 200 هزار تومانی را دریافت کرده می تواند آن را با قیمت خیلی پایین تر (مثلا 70 هزار تومان) به فروش بگذارد. شخصی که آن را خریداری خواهد کرد می تواند با پرداخت 70 هزار تومان، صاحب یک بن کتاب به ارزش 200 هزار تومان شود. پس هر دو طرف از این معامله سود خواهند کرد از هر معامله ای هم که در سایت انجام می شود، مبلغی به عنوان پورسانت از حساب فروشنده کسر شده و مابقی مبلغ به حساب وی واریز می شود.هر دو طرف خریدار و فروشنده نیز از این معامله راضی هستند


ایده کسب و کار با سرمایه کم

 • ایده کسب درآمد میلیونی با فروش آب

فروش یخ ایده کسب و کار با سرمایه کمتو این فصل معمولا دکه های فصلی ای شروع به کار میکنن که کارشون فروش یخ هست.اغلب این دکه ها با ظاهری نه چندان خوشایند یخ های غیر بهداشتی میفروشن که مردم هم مجبورن بخرن چون جایی برای عرضه یخ بهداشتی وجود نداره (یا خیلی کم هست(کاری که شما باید بکنید اینه که یه مغازه شیک و تر تمیز با مجوز بهداشت باز کنید و سعی کنید کلیه ملزومات بهداشتی رو رعایت کنید.خودتون یا پرسنلتون هم لباس های فرم یکدست با دست کش و کلاه و… بپوشن.طوری که مشتری با ورود به مغازه تون این اطمینان رو پیدا کنه که محصول شما کاملا بهداشتی هست.کار شما اینه که تو این مغازه یخ بهداشتی در 100 نوع قالب مختلف(یعنی قالب های متنوع) عرضه می کنید. از قالب های خیلی کوچیک گرفته تا قالب های متری.

بازاریابی و تبلیغات

با کمی تبلیغات و بعد از مدتی که کسب و کارتون جا افتاد مغازه شما به عنوان جایی که مرکز عرضه کننده یخ بهداشتی در اندازه و قالب های مختلف هست تو شهر شناخته میشه.ولی شما نباید به این کار بسنده کنید.باید خودتون شروع به بازاریابی و گسترش کار بکنید.رستوران ها،تالارهای عروسی،غذاخوری ها و همچین جاهایی میتونن مشتری های عمده شما باشن.کارتون رو با صاحبان این مشاغل مطرح کنید و ازشون بخواید که یخ مصرفیشون رو از شما بخرن.و بگین در هر اندازه و قالبی که بخوان در محل کارشون تحویلشون میدین.صاحب اون صنف هم از خداشه که یخ بهداشتی با مجوز بهداشت و با اندازه دلخواهش رو تو محل کارش تحویل بگیره.

از تالارهای عروسی هم غافل نشید.تابستونا تو این تالارها روزانه مقدار زیادی یخ و آب معدنی مصرف میشه. خب گفتیم آب معدنی.میتونید کنار همین یخ فروشی آب معدنی خنک هم پخش کنید.همین تالارهای عروسی روزانه کلی آب معدنی مصرف میکنن.یعنی شما اگه هر روز فقط به 20 تا تالار آب معدنی خنک تحویل بدید درآمد میلیونی در ماه خواهید داشت.

ملزومات مورد نیاز این کسب و کار برای شروع

 • واسه شروع یه مغازه نیاز دارید.
 • فریزر بزرگ با قالب های یخ که بتونید باهاش یخ تولید کنید
 • ماشین یخچال دار.اوایل میتونید با وانت یخچال دار شروع کنید و بعد که کسب و کارتون رو گسترش دادید از خاور یخچال دار استفاده کنید.(البته اگه فروش عمده هم داشته باشید(
 • آب معدنی.این رو هم میتونید از عمده فروش ها و بعد از گسترش کارتون مستقیم از کارخونه و با چک مدت دار بخرید.

حالا اگه میخواید از این هم بالاتر برید و میلیاردر بشید چندتا شعبه تو شهر بازکنید و یه کارخونه یخ سازی باضافه پخش عمده یخ و آب معدنی خنک با چندتا کامیون یخچال دار رو تو شهرتون راه بندازید.


ایده کسب و کار با سرمایه کم

 • ایده طراحی سایت برای اجاره ماشین عروس

ماشین عرذوس

 

 

ازدواج و گرفتن جشن عروسی از دیرباز جز رسم و رسومات کشور ما بوده ، هست و خواهد بود.کسب و کارهایی هم که با این امر خیر در ارتباط هستند از ثبات بازار خوبی برخوردارند.

یکی از مهمترین ملزومات برگزاری جشن عروسی داشتن ماشین عروس شیک و زیبا می باشد.امروزه موسسه های کرایه اتومبیل و برخی گلفروشی ها اقدام به اجاره دادن اتومبیل برای جشن عروسی می کنند و معمولا در شهرهای بزرگ مشتریان زیادی هم دارند.

ازدواج و گرفتن جشن عروسی از دیرباز جز رسم و رسومات کشور ما بوده ، هست و خواهد بود.کسب و کارهایی هم که با این امر خیر در ارتباط هستند از ثبات بازار خوبی برخوردارند.

یکی از مهمترین ملزومات برگزاری جشن عروسی داشتن ماشین عروس شیک و زیبا می باشد.امروزه موسسه های کرایه اتومبیل و برخی گلفروشی ها اقدام به اجاره دادن اتومبیل برای جشن عروسی می کنند و معمولا در شهرهای بزرگ مشتریان زیادی هم دارند.

شرح ایده  :

شما با استفاده از این موقعیت و پتانسیلی که وجود دارد می توانید سایتی طراحی کنید(این کار با یک پیج اینستاگرام هم ممکن است) برای اجاره دادن ماشین عروس در شهر خودتان. در این سایت افرادی که دارای ماشین های مدل بالا و مناسب هستند ثبت نام میکنند(به صورت حضوری نیز می توانید با آن ها قرارداد ببندید) و شما مشخصات،عکس و قیمت ماشین ها را به صورت دسته بندی شده در سایت قرار می دهید.

حال کاربران (عروس و داماد) با بازدید از سایت شما و مشاهده مدل ها و آپشن های هر اتومبیل می تواننند آن ها را بصورت آنلاین برای روز عروسی رزرو نمایند.بعد از پرداخت هزینه ، فاکتور و قرارداد بصورت آنلاین برای مشتری ارسال می شود تا از بابت رزرو برای روز عروسی این اطمینان برای آن ها حاصل شود.می توانید بعد از ثبت سفارش با مشتری تماس برقرار نمایید و برای اطمینان دادن به مشتری اعلام کنید که سفارششان را دریافت و ثبت کردید.

آپشن هایی که می توانید به سایت اضافه کنید:

 • انتخاب نوع تزیین اتومبیل و تزیین آن توسط خودتان.می توانید از یک شاگرد ماهر گلفروشی استفاده کتید(استخدام کنید) و یا با یک گلفروشی قرارداد داشته باشید(با درصد تخفیف(
 • کارواش و شستشوی ماشین در روز عروسی. کارواش برقی تهیه کنید و خودتان این کار انجام دهید و یا با یک کارواش قرارداد ببندید  (همانند گلفروشی)
 • پر کردن صندلی های عقب اتومبیل با بادکنک
 • و هر ایده ای که به ذهنتان می رسد

                   

شفل دوم با سرمایه کم

 

خودتان با مطالعه دقیق این ایده ها به ناب بودن آنها پی خواهید برد.به امید اینکه بتوانیم قدمی در راه
موفقیت شما عزیزان برداشته باشیم.
ایده ها را تا آخر مطالعه کنید و برای مطالعه خط به خط وقت
بگذارید:

سب زمینی کده

 ایده کسب و کار با سرمایه کم 

سیب زمینیحتما تابحال شما نیز دیده اید که تا منقلی بر پا میشود همه به یاد انداختن سیب زمینی روی آن هستند تا دلی
از عزا در آورند…
چرا که نه؟؟؟
این ایده شما را میلیونر خواهد کرد…
با یک مغازه کوچک شروع کنید….می توانید با داشتن یک گونی سیب زمینی و یک منقل و مقدای ذغال
و یک گاز کوچک رو میزی و یک میز و صندلی دست دوم که نهایت قیمت آن به 500هزار
تومان نمیرسد و … کارتان را شروع کنید.
ابتدا سیب زمینی کبابی به مشتریانتان عرضه کنید.


 

*** ایده تولید اسانس های گیاهی

بعضی شغلها قبل از آنکه نیازمند پول باشد، دانش و مهارت میخواهد و البته قدری همت؛ تولید اسانسهای گیاهی از این دسته مشاغل است یعنی شغلی که با وجود یک کاربر ماهر برپا میشود و به سوددهی میرسد.کاربر اسانسهای گیاهی، کسی است که از عهده تهیه، نگهداری، فروش، تشخیص رایحهها و مخلوط کردن اسانسها و راهنمایی مصرف آنها برمیآید و اطلاعات جامعی نسبت به اسانسهای پرمصرف دارد.شما میتوانید برای کسب مهارت عالی در این زمینه از کلاسهای رایگان فنیوحرفه ای استفاده کنید و بدون پرداخت هزینه ای صاحب مهارت در تمام زمینه های این عرصه شوییداسانس

 ایده تولید اسانس های گیاهیبعضی شغلها قبل از آنکه نیازمند پول باشد، دانش و مهارت میخواهد و البته قدری همت؛ تولید اسانسهای گیاهی از این دسته مشاغل است یعنی شغلی که با وجود یک کاربر ماهر برپا میشود و به سوددهی میرسد.کاربر اسانسهای گیاهی، کسی است که از عهده تهیه، نگهداری، فروش، تشخیص رایحهها و مخلوط کردن اسانسها و راهنمایی مصرف آنها برمیآید و اطلاعات جامعی نسبت به اسانسهای پرمصرف دارد.شما میتوانید برای کسب مهارت عالی در این زمینه از کلاسهای رایگان فنیوحرفه ای استفاده کنید و بدون پرداخت هزینه ای صاحب مهارت در تمام زمینه های این عرصه شوید.چرا اسانس گیاهی؟کشور ما ذخایری غنی از گیاهان دارویی دارد که میتواند منبع درآمدی مطمئن و پایدار برای بخش قابل توجهی از مردم باشد.

ایده های میلیونی برای شروع یک کسب و کار میلیونی با کمترین سرمایه اولیهدر ایران بیش از ۰۱۱۱گونه گیاه دارویی وجود دارد که زاییده وجود ۱۱اقلیم از ۱۱اقلیم جهانی در کشورمان است، اما این استعداد طبیعی تاکنون بدرستی مورد استفاده قرار نگرفته چون صنایع تبدیلی و تکمیلی بویژه صنایع اسانسگیری در کشورما آن طور که باید، رشد نکرده است.این در حالی است که در دنیای پیشرفته امروز، اسانسها منبع درآمد باارزشی هستند که اگر قرار باشد ما هم در این عرصه رقابتی قرار بگیریم، باید از روشهای سنتی اسانسگیری ـ که قابلیت رقابت را از محصولات ما در بازارهای جهانی میگیرد ـ دست برداریم و به سمت فناوریهای جدید برویم.اسانسهای گیاهی کاربردهای زیادی در دنیای امروز دارد؛ این اسانسها به عنوان ماده نگهدارنده، طعمدهنده و عطردهنده طبیعی در صنایع غذایی، ماده معطر در صنایع تولید مواد آرایشی و بهداشتی و پیش ماده مورد نیاز بسیاری از صنایع شیمیایی مثل حشرهکشها به کار میروند، ضمن اینکه از آنها در تهیه انواع داروهای پزشکی و دانش آروماتراپی (عطر درمانی) نیز استفاده میشود.اسانس یعنی درآمدکشورهای جهان سوم بیشتر مواد خام میفروشند چون توان تولید مواد باارزش از مواد خام را ندارند، این مشکل کشور ما هم هست.با استخراج اسانس از گیاهان، ارزش افزوده خوبی به دست میآید چون سود حاصل از فروش اسانس گیاهان دهها برابر بیشتر از فروش محصول خام است.این در شرایطی است که مراقبت از این گیاهان در برابر آفات و بیماریها نیز دشواریهایی دارد؛ در حالی که اگر این گیاهان به اسانس تبدیل شوند دیگر این مشکلات بروز نخواهد کرد. پس تولید اسانس، شغلی برد ـ برد است که همه حتی طبیعت از آن سود میبرند.به این قیمتها توجه کنید:در صورتی که ساکن یکی از استانهای خراسان رضوی، اصفهان، کرمان، همدان، تهران، البرز، سیستان و بلوچستان یا مرکزی هستید، امکان خوبی برای راهاندازی واحد اسانسگیری خواهید داشت و در خانه یا در کارگاه با اسانسگیری از گیاهان، دو محصول جانبی عرقیات و تفاله به دست خواهید آورید که شما را به سوددهی خوبی میرساند.به طور متوسط هر لیتر از عرقیات در بازار به قیمت ۲۱۱۱تومان فروخته میشود، ضمن اینکه تفالههای باقیمانده از برخی گیاهان مثل گل محمدی نیز میتواند به مصرف صنایع مربا سازی برسد. پس با راهاندازی چنین شغلی میتوان با یک تیر، چند نشان زد.


 شرکتیا دفترخدمات به سالمندان

این ایده بسیار جواب خواهد داد مانند تمام ایده هایی که با خلاقیت ناب و تجریه و تفکر فراوان به شما ارائه میدهیم.حتما در اطراف خود سالمندانی را دارید که وقتی دچار مشکلی میشوند به شما یا نزدیکانتان زنگ میزنندو از شما کمک میخواهند.ایده ما یک ایده بسیار جالب است!!!آیا تابحال به این اندیشیده اید که آنها اگر راه چاره ای داشتند هیچگاه مزاحم شما و اطرافیانتان نمیشدند؟؟؟یک شرکت ثبت کنید که هزینه زیادی هم برایتان نخواهد داشت.یا میتوانید کارتان را با یک دفتر شروع کنید که نیازی هم یه ثبت نخواهد داشت.حال بروید و با تمام مشاغلی که به کارتان می آید یک قرار داد ببندید تا با درصد سود کمتری آن خدمات را به سالمندان ارایه دهد و شما نیز از قبال آن خدمات به سود قابل توجهی خواهید رسیدآری درست است.این ایده عالیست …و به شما قول میدهم که کارتان مانند بمب میترکدکاری کم هزینه و کم دردسرشما هیچ کاری نمیکنید فقط هماهنگیهای لازم را انجام میدهیدیک تلفن نیازداریدبا شما تماس میگیرند و اگر مثلا لوله کشیشان دچار مشکل بود شما با لوله کش هماهنگ میکنید وبازای خدماتش پول میگیرید.اگر نان یا میوه میخواستند پیک خود را بفرستید یا با شرکت پیکی که تحت قرارداد شماست تماس گرفته و خدماتتان را اریه میدهید.اگر نیاز به تزریقات داشتند با تزریقاتی تحت قراردادتان هماهنگ میکنید.اگر نیاز به نصب انتن داشت و خرابی تلویزیون…..اگر میخاست پتویش را یا متکاهایش را بزند یا بدوزد حتی میتوانید با پنبه زن و لحاف دوز هم قرار داد ببندید.محدوده کار شما بی نهایت استحتی در حد تعویض لامپ…وبرای هر کار یک نرخ منصفانه تعیین کنید و از درآمد حلال و میلیونیتان لذت ببرید .عاالیست نه دوست خوب من؟؟این ایده فوق العاده است!!!!!…شما میتوانید بعضی کارها را خودتان انجام دهید و پولش هم در جیب خودتان برود.مثل کارهای خرید یا مثلا تعمیراتی که خودتان بلدید انجام دهید

*** ایده بسیار ناب و باور نکردنی تعمیر لامپ های کم مصرف

ایا لامپ ها هم خراب میشوند؟
باید گفت بله…لامپ ها هم با توجه به ساختارشان بعد از یک طول زمانی (ساعت کار) معیوب میشوند.
سوال اینکه آیا تعمیر میشوند؟؟جواب: قاعدتا بله8 لامپ ها هم تعمیر میشوند اما این نکته مهم است که همیشه تعمیر یک وسیله به چه قیمت هست؟بعضی مواقع تعمیر یک وسیله به اندازه قیمت نوی آن تمام میشود که این حالت اصلا به صرفه نیست.

ایده لامپ کم مصرف

.اگر زمانی معیوب شوند اگر روشهای تعمیر آنرا درست پیاده کنید به سودآوری شگفت انگیزی خواهید رسید و درآمد معقول و قابل قبولی خواهید داشت و خلاصه آینده خود را تضمین خواهید کرد .شما میتوانید فقط بازای گذاشتن ۵ساعت در روز سود قابل توجهی را از آن خودتان کنید.همین امروز و همین الآن به سراغ ویدئو ها و فایلهای آموزشی تعمیر لامپهای کم مصرف بروید و یا اگر در شهرتان کسی اینکار را بلد است آنرا بیاموزید و شغل میلیونیتان را استارت بزنید.شما به زودی تبدیل به یک میلیونر خواهید شد شک نکنید


ایده چیپس میوه

چیپس میوه

مزیتهای تولید چیپس میوه

چیپس میوه در دسته بندی موادغذایی جزو تنقلات معرفی میشود، محصولی که در عین خواص بسیاری که دارد میتواند جایگزین بسیاری تنقلات مضر مخصوصا برای کودکان خواهد بود.همچنین برای تزئین مجالس هم از انواع چیپس میوه استفاده و فراگیری آن روز به روز بیشتر میشود و اغلب در خانهها این محصول برای افرادی که به میوه های خام و دردسرهای خوردن آن علاقه ندارند پیشنهاد میشود.

وسایل مورد نیاز 

برای تولید چیپس میوه در خانه فضای یک اتاق ۰تا ۱۲متری مناسب است و میتوانید از یک اتاق خواب برای این کار بهره بگیرید، همچنین تجهیزات خشک کردن میوه شامل دو دستگاه خشک کن و خردکن میوه است که انواع ایرانی آن کیفیت مناسب و قیمت پایینی در بازار دارند و با حدود .میلیونتومان هر دو دستگاه را میتوانید تهیه کنید، به علاوه وجود یک یخچال صندوقی برای کارتان لازم است که قیمتی حدود ۲میلیون تومان دارد.در نهایت یک دستگاه کوچک وکیوم برای بستهبندی نیاز دارید که هرچه بستههای خود را در حجم کمتر تولید کنید بهتر است چرا که بستههای۲۵۱گرمی برای این محصول در بازار بیشترین طرفدار را دارد و به خاطر قیمت بالای محصول حجم کمتر مورد توجه خانوادههاست.

اول سفارش بگیرید 

راه و روشهای مختلفی در هر کار برای فروش وجود دارد که میتوانید از آنها برای کارتان بهره بگیرید اما بهترین راه برای فروش بدون دغدغه در این کار گرفتن سفارش قبل از تولید است. برای این منظور میتوانید چند نمونه در سطوح کم را تولید و با مراجعه به قنادیها و سوپرمارکتها محصول خود را معرفی کرده و سفارش بگیرید. همچنین تبلیغات محلی برای این کار میتواند بسیار تاثیرگذار باشد و اگر بتوانید مصرف میوه خشک منطقه سکونتتان را تامین کنید بازی را برده اید


** همکاری در فروش سایتها و فروشگاه های اینترنتی

می خواهم همین اول کار تکلیفم را راجع به این ایده با شما روشن کنم…
منظورم از این ایده شرکتهایی به نام نتوورک مارکتینگ نیست که اسلام چنین کاری را که بر پایه زیر
مجموعه گیری باشد حرام دانسته و طبق اصلی به نام ) اکل مال به باطل( آنرا دچار مشکل خوانده.
ما اصلا قصد نداریم پولی شبهه دار را وارد زندگی شما دوستانمان کنیم…!!!
ایده به این صورت است :

شما سایتی طراحی شده و آماده را از یکی از فروشگاه های اینترنتی همکاری در فروش به مبلغ ۱۱۱ یا
4۱۱ هزار تومان میخرید و حال شما میتوانید کارتان را اغاز کنید.محصولات را برای فروش روی سایت قرار
میدهید و سایتتان بعد از تقریبا یکی دو ماه اگر خوب تبلیغ کنید به درآمد زایی خواهد رسید.شما میتوانید
در این طرح با گذاشتن وقتی حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم در روز و رسیدگی به سایتتان سود خوبی
را به جیب بزنید… برای رونق کارتان یک کانال تلگرامی راه اندازی کنید و محصولات را در آن قرار دهید و
برای خرید محصولات مشتریان را به سایتتان با گذاشتن لینک هدایت کنید.میتوانید با تبلیغ کانال تلگرامی
در گروه ها یا کانال های دیگر روز به روز به مشتریانتان بیفزایید.

 

 

 

 

 

 

 

تحقیق در باره این موضوع و ریزه کاری های آن با خودتان …
شما به زودی میلیونر خواهید شد…
آری این کار در کنار کار اصلیتان فوق العاده و با کلاس و با پرستیژ است…

 


 

تولید سبد میوه در منزل

بدون شک شما هم تابحال در منزل کسی رفته اید که میوه ها را خرد کرده و پوست گرفته و آماده جلوی
شما بگیرند وحتما از این کار آنها لذت برده اید!!!!
خب اینک موقع آن است که با همین فکر پول خوبی دربیاورید…!!!
اما چطور…؟؟؟
صبح زود بیدار شوید به میدان میوه و تره بار بروید و میوه های مرغوب و ارزان بخرید…
حال آنها را شسته و پوست کنده و بعضی از آنها را که قابل خرد کردن هستند در ابعاد معقولی خرد
کنید.روی سبد ها یا سینی های یک بار مصرف ومحکم قرار دهید. رویشان را با نایلون مخصوص بپوشانید و
میوه هایتان را در اختیار میوه فروشی ها سوپر مارکت ها و یا سبزی فروشی ها و هر جایی که میتواند آنها را
به فروش برساند قرار دهید.
از کم شروع کنید تا کارتان راه بیفتد.
مطمئن باشید بعد از چند وقت صاحب کارگاهی خواهید شد و چند نفر برای شما کار خواهند کرد اگر
حساب شده و منطقی پیش بروید.
در تنوع رنگ میوه ها.تنوع مزه آنها و تنوع فصلیشان دقت کنید.
مثلا میتواند یک سبد شما فقط شامل میوه های ترش باشد و یک سبد مخلوط و …
برای اینکه مطمئن شوید بازارکارتان مناسب است از حجم کم شروع کنید.
در همین راستا شما حتی میتوانید به سراغ ایده های دیگر هم بروید.ایده هایی مانند قند خرد کن و… در
منزل که میتوانید جزییات آنرا با تحقیق بدست آورید…
ریزه کاری ها و زدن خلاقیت و گسترش کار با خودتان دوستان….


*** ایده ای نو برای آسان کردن دسترسی مردم به داروهای گیاهی

در فرهنگ ایران استفاده از دارو های گیاهی رایج بوده اما امروز کمتر شده و اگر کسی هم بخاد تهیه کنه
باید به عطاری ها مراجعه کنه.ایده اینه که دسترسی مردم به این ها را ساده کنیم بدین صورت که این
گیاهای پر مصرف را تهیه کنیم و بسته بندی کنیم و در قالب خلاقانه )طراحی مناسب و به همراه
توضیحات(این ها را در سوپر مارکت ها و فروشگاه ها ارائه بدیم.
میتونیم با خرید فله ای این دارو ها )در ابتدای کار با مقدار کم(مخصوصا داروهای گیاهی پر مصرفی مثل
گل گاو زبان و بسته بندی آن و انداختن یک برگه داخل پاکت ؛ که در آن خواص دارو و شماره همراه یا
کانال تلگرام شما را جهت تهیه این داروها نوشته شده.می توانید با دادن شماره همراهتان به پخش تلفنی و
یا تلگرامی این نوع دارو ها در شهرتان مشغول شوید.
حتی میتوانید کم کم نمایندگی دمنوش های این نوع دارو ها را بگیرید و به پخش کننده دمنوش های دارو
های گیاهی شهرتان تبدیل شوید…
قشنگی این کار اینه که دسترسی مردم را زیاد میکنه یعنی بعضی ها به داروی گیاهی اعتقاد دارند ولی یا
فراموش کردن یا حوصله ندارن برن عطاری فلان گیاه را تهیه کنند ولی اگر جلوی چشمشون باشه
میخرن.این جورنیست؟
شما بزودی به صاحب بزرگترین شرکت عرضه و بسته بندی دارو های گیاهی در کل کشور تبدیل خواهید
شد…
با ما میلیونر شوید…

یک ایده برای افرادی که از نداشتن پول زیاد می نالند و فکر نمی کنند

زمانی که واردات ماشین های گران قیمت به ایران آزاد شد و تجار از واردات آنها پول هنگفتی به جیب
میزدند همه داشتند مینالیدند که چرا ما پول نداریم و نمیتوانیم این کار را بکنیم :
یکی از دوستان که ذهن مبتکر و خلاقی داشت به جای اعتراض و عصبانیت و نالیدن بابت بی پولی پول
اندکی از دوستانش قرض کرد و به دوبی رفت و با اندک زبان عربی ای که مسلط بود مشغول به یادگیری
تعمیرات این ماشینها شد.حال او صاحب یک تعمیرگاه بزرگ ماشینهای گران قیمت است و همه غبطه شغل
و مقام و جایگاه اجتماعیش را میخورند.
خلاق باشید دوستان خوبم.برای حسرت خوردن دیگر وقتی نیست.
دست به کاری بزنید.مسیر خود را انتخاب کنید و میلیونر شوید.به مسیری که خواهید رفت اطمینان داشته
باشید و این را بدانید که بدون ریسک به جایی نخواهید رسید.
بترسید و قدم بردارید…. بلرزید و انجام دهید….نگذارید حسرت کارهای انجام نشده بر دلتان بماند.نگذارید در
هنگام پیری افسوس رفتن راه های نرفته را داشته باشید.
حال که میبینید چقدر ماشینهای شاسی بلند و دنده اتوماتیک زیاد شده وبیشتر مکانیک های ما در همان
سال ۵۰ و پیکان گوجه ای جوانان به سر میبرند چرا که نه؟؟؟؟
بروید و آموزش تعمیرات آنها را بگذرانید و پول پارو کنید!!!
همین الان بروید به دنبال مراکزی که آموزش تعمیرات این نوع خودروها را به شما میدهند.
میتوانید بعد از چند وقت نمایندگی تعمیرات این خودروها را از آن خودتان کنید.سعی کنید در شهرهای مرفه یا توریستی این شغل را دنبال کنید که مشتریانتان سر به فلک بکشد.
در شهرستان خود ما مسافرانی که از تهران می آیند هیچ تعمیراتی ای را برای ماشین مدل بالایشان ندارند و
تمام مکانیکی ها یا نمایندگی ایران خودرو هستند یا سایپا یا به یک نون بخور و نمیر راضی هستند و پیکان
تعمیر میکنند!!!
زودتر دست به کاری بزنید.خیلی ها چشم انتظار میلیونر شدن شما هستند…

و باز هم ایده ای ناب :
خیلی افراد از ایرادات اتومبیل شخصی خود خیلی دیر اطلاع پیدا می کنند.کاش افراد یا شرکت هایی باشند
سرویس اولیه بررسی اتومبیل را انجام دهند و در » رایگان « که با مراجعه حضوری به افراد دارای اتومبیل
صورت وجود عیب یا مشکل با توافق اولیه با مشتری آنها را در محل برطرف نمایند.بله دوستان
خوبم.عالیست.اگر تخصصی در این زمینه دارید همین امروز و همین الآن مشغول به کار شوید.هیچ هزینه ای
هم جز یک موتور و شماره تلفن و کمی تبلیغات و تخصص مکانیکی نخواهد داشت.
شما میتوانید برای شروع کارتان اگر پول تبلیغات هم حتی ندارید به تاکسی های شهرتان در ایستگاه و یا
حتی آژانس ها بگویید که می توانند تعمیر ماشینشان را قسطی به شما بسپارند.چون وسیله ناگهانی عیب
میکند بیشترشان قطعا پول نقدر لازم را برای تعمیر نخواهند داشت و می توانید مشتریان زیادی را برای خود
دست و پا کنید.

***راه اندازی شرکت نطافت منزل شرکتی که به غیر از ثبت آن به هیچ هزینه دیگری تقریبا
احتیاج ندارد

در ابتدا مجوز شرکت رو بگیرید و یک خط تلفن با کمترین هزینه بگیرید.حال برای اطمینان از اینکه کسی
از کارکنانتان خطا یا دزدی ای انجام ندهد و خبطی نکند از آشناها یا آنها که آشناها معرفی میکنند
استخدام کنید و با گرفتن تعهد کاری و طبق اصول شرکتهایی که در این زمینه کار میکنند باهاشون قرارداد
سفت و محکمی ببینید تا نتوانند خطایی انجام بدهند.
حال میتونید با تمیز کردن راه پله و یا شرکت و منزل؛ کارتون رو آغاز کنید.
همین…
اگر تبلیغات مناسبی داشته باشید قطعا مشتریان خاصی رو به دست میارید و درآمد ثابت ماهیانه تان که کم
هم قطعا نخواهد بود زندگی شما را متحول میکند و شما فقط پشت میز مینشینید و در روز چند تلفن را
جواب خواهید داد.
باور کنید به همین سادگی… بروید و شروع کنید… من نمیتوانم برای هر ایده بگویم که راه اندازی یک کانال
و تبلیغ آن چقدر میتواند به شما کمک کنید.پس خودتان حواستان به همه چیز باشد…!!!
در این زمینه تحقیق کنید و کارتان را با عشق و علاقه و اطمینان و امید شروع کنید.به زودی زندگیتان
متحول خواهد شد…

*** ایده راه اندازی دفتر تبلیغاتی

یه پیشنهاد خوب برای کار پر درآمد و کم هزینه می تونه راه اندازی یه دفتر تبلیغاتی باشه که فقط به
ارتباطات بالا و اطلاعات کامپیوتری نیاز دارین.تبلیغات به روش های تاثیر گذار بیشترین بازده را میتونه
داشته باشه.
یک دفتر کار که می تونه خیلی هم کوچیک باشه و یه خط موبایل و تلفن که همه دارند و یک کامپیوتر که
همه دارند و فوتو شاپ که اکثرا بلدند. به مقدار زیاد سیاست و ارتباط با دیگران که در حین کار به دست
میاری و البته مقداری هم جسارت. فقط کافیه با گذاشتن زمانی نرم افزارهای فوتوشاپ و کورل و ادوب و …
رو یاد بگیرید و خودتون رو وارد عرصه تبلیغات کنید.
و اما ریزه کاری ها :
این ایده زمانی به ذهنم خطور کرد که کار تبلیغات در وب رو شروع کردم 8 دیدم هنوز بسیاری از افراد به
تبلیغات سنتی و کاغذی علاقه دو چندان نشون میدند با یکی از دوستان که در این زمینه فعال بود صحبت
کردم. جالب بود! گردش مالی این کار هفته ای سه تا چهارمیلیون تومان بود که که نزدیک به ۵۱ تا ۰۱
درصد مبلغ سود ما رو تشکیل میداد.
یعنی هفته ای ۱٫.۱۱٫۱۱۱ تومان سود !!!! اما چطور ؟
آگهی نامه برگه ای رنگی در ابعاد کاغذ آ دو هستش 8 تمام رنگی و با چاپ دو طرفه که معمولا در دو برگه
چاپ میشه )چهارصفحه( و در تیراژ ۱۱۱۱ تا ۵۱۱۱ برگه در هر صفحه تقریبا ۱۱ کارت ویزیت جا میگیره
که می تونید بابت هر کارت ویزیت ۱۱ تا چهل تومان از مشتری بگیرید که تقریبا میشه هر صفحه یک
میلیون تومان دریافتی !! هزینه چاپ که برای هر برگه آ دو هزینه ای بین سیصد و سی تا سیصد و پنجاه
هزار تومان برای شما خواهد داشت… هزینه طراحی که نیازه یک گرافیست استخدام کنید ماهیانه پانصد
تومان هزینه داره… هزینه بازاریاب که حتما نیازه یک یا چند بازاریاب )حضوری یا تلفنی( استخدام کنید که
به صورت درصدی یا حقوق ثابت پرداخت می کنید…
برآورد هزینه :
سرمایه اولیه : ۵۱۱ هزارتومان 8 ترجیحا یک دفتر کار 8 استخدام یک طراح و بازاریاب
درآمد : دریافتی بابت هر آگهی نامه حدودا چهارمیلیون تومان
هزینه ها : هزینه چاپ 8 هزینه طراحی 8 هزینه بازاریاب
سود : حداقل چهار میلیون تومان در ماه

*** ایده ای دیگر این بار کافی شاپ سیار

اینبار به سراغ ایده ای دیگرخواهیم رفت و اینبار کافی شاپ سیار…
ایده ای که میشود با یک فولوکس واگن و مقداری خرت و پرت و چند میز و صندلی کوچک و ارزان آنرا
عملی کرد. فقط با یک فولوکس واگن….. به تصویر زیر کاملا دقت کنید. این زن و شوهر در همین ایران
خودمون با کمترین سرمایه ممکن یه کسب و کار پر سود رو راه اندازی کردن که با استقبال مردم شهرشون
روبه رو شده.یه کسب و کار ساده و بی دردسر تو یه جای خوش آب و هوا زیر سایه یه درخت پر شاخ و برگ
و ترجیحا کنار یه جوب آب و گذاشتن چند صندلی پلاستیکی کنار ماشین… قرار دادن یه نوار ملایم توی
ماشین و یه بلند گو و یه آهنگ خالی که اومدنتون به یه محله رو به گوش اهالی محل برسونه

دوستای عزیزم شما به زودی تبدیل به یک میلیونر خواهید شد… ایده و طرح ازما و گسترش اون و تمرکز
روی اون از شما…
هیچوقت به این ماشین بسنده نکنید هر چند این ماشین هم برای شما درآمد کمی نخواهد داشت .این
ماشین را به کافی شاپ کوچک و کافی شاپ رو به یه رستوران و کافی شاپ بزرگ و اونو به یک فروشگاه
زنجیره ای تبدیل کنید و در کنارش چندین و چند ماشین هم بگیرید و زنجیره کافی شاپهای سیار رو هم
داشته باشید.فقط یه چیز رو فراموش نکنید.اونم اینه : بزرگ فکر کنید… از بزرگ فکر کردن نترسید
دوستای خوبم…

منتظر ایدهای جدید باشید … به زودی 

 


این مقاله هر هفته به روز رسانی میشود

پیشنهاد ویژه
صفحه ای که زندگی شما رو متحول میکنه معرفی پرفروش ترین کتاب ها  موفیقت ، ثروت ، روابط …
روی ناحیه سبز رنگ زیر کلیک کنید

[/vc_column_text][ult_buttons btn_title=”دانلود” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fbilioneri.com%2Fgrouping%2F%25d8%25b1%25d8%25b4%25d8%25af-%25d9%2581%25d8%25b1%25d8%25af%25db%258c%2Fpak-books%2F27%2F|||” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-large” btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#37c403″ icon_size=”32″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left”][/vc_column][/vc_row]

3 پاسخ
 1. سید مهدی
  سید مهدی گفته:

  سلام خسته نباشید دمتون گرم خیلی عالیه این ایده ها من یه شرایط خاص دارم و بیکارم یعنی بعداز گذراندن دوره بیماری سه ساله و ازکارافتاده شدن بیکار هستم
  با ایده هاتون خیلی حال کردم واقعا عالین طوری که چندبار دیگه میخونمشون
  اون ایده شیرینی… خیلی ایده خوبیه فقط نیازمنده اینه که شرینیپز رو باهام راه بیان

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *