آزمون خجالتی هستی یا درونگرا؟

این ازمون کوتاه به شما خواهد گفت در ردیف کدام افراد قرار گرفته‌اید،تفاوت زیادی بین یک فرد درونگرا و خجالتی وجود دارد اکثر افراد خجالتی برای فرار از بار روانی این مشکل خود را درونگرا می‌نامند اما ایا واقعا شما یک درونگرا هستید یا یک فرد خجالتی؟

نکته 1 : قبل از انتخاب گزینه مورد نظر پاسخ‌ها به صورت کامل مطالعه شود.
نکته 2 : این ازمون به شکلی طرح شده است که نتیجه براساس انچه واقعا هستید خواهد بود نه انچه دوست دارید باشید! 

0%

علاقه به حضور در جشن‌ها و اجتماع دارم ولی به دلایلی مثل وضعیت ظاهری ... حضور ندارم

من هدف خاصی دارم و برای تمرکز روی هدفم همیشه دور از هیاهو هستم

تعداد دوستان زیادی دارم ولی فقط در شرایط خاص مثل کار ... با اون‌ها در ارتباط هستم

اگر درصفی ایستاده باشم و شخصی بیاد جلوی من باایسته با اون شخص برخورد می‌کنم

کدام مورد بهترین توصیف از شماست؟

در موقعیت‌های اجتماعی دشوار تجربه علائمی مثل تعریق یا تبش قلب یا منقبض شدن عضلات رو داشتم

آزمون خجالتی هستی؟ یا درونگرا
خجالتی هستید
کمرویی یک ویژگی شخصیتی رایج است که با احساس ناراحتی یا اضطراب در موقعیت های اجتماعی مشخص می شود. افرادی که خجالتی هستند معمولاً از تعاملات اجتماعی اجتناب می کنند و ممکن است بیان خود را دشوار بدانند. کمرویی می تواند در افراد متفاوت ظاهر شود، از خفیف تا شدید. کسانی که خجالتی از خود نشان می دهند ممکن است با شروع گفتگو، شرکت در فعالیت های گروهی یا صحبت در محیط های عمومی مشکل داشته باشند.
درونگرا هستید
درونگرایی مترادف با کمرویی نیست. در حالی که افراد خجالتی ممکن است درونگرا نیز باشند، درونگرایی خود به ترجیح تنهایی و انرژی متمرکز بر درون اشاره دارد. درونگراها از گذراندن وقت به تنهایی یا درگیر شدن در فعالیت هایی که امکان درون نگری و تفکر را فراهم می کنند، انرژی به دست می آورند. آنها ممکن است به دلیل تعاملات اجتماعی طولانی مدت احساس تخلیه یا غرق شدن کنند و اغلب برای شارژ مجدد نیاز به زمان تنهایی دارند.
ترکیبی از خجالتی و درونگرایی هستید
برخی از افراد ترکیبی از درونگرایی و کمرویی را تجربه می کنند. این ترکیب می تواند چالش های منحصر به فردی ایجاد کند زیرا افراد ممکن است تمایل به تعامل اجتماعی داشته باشند اما همچنین با احساس ناراحتی یا اضطراب در محیط های اجتماعی مبارزه کنند. افرادی که در این دسته قرار می گیرند ممکن است در ترجیح خود به تنهایی و درون گرایی تمایلات درون گرا از خود نشان دهند و در عین حال به دلیل کمرویی در برقراری یا حفظ ارتباطات اجتماعی با مشکلاتی مواجه شوند.
شخصیت شما در ردیف برونگراها قرار دارد
برخلاف خجالتی بودن و درونگرایی، برونگرایی با ترجیح محرکهای بیرونی و تعاملات اجتماعی مشخص می شود. برون گراها در محیط های اجتماعی رشد می کنند و از بودن در کنار دیگران انرژی می گیرند. آن‌ها اغلب برون‌گرا، پرحرف هستند و از بودن در مرکز توجه لذت می‌برند. افراد برونگرا تمایل دارند که با تعاملات اجتماعی احساس انرژی و تحریک کنند و ممکن است احساس تنهایی کنند.
گفتگو درباره این موضوع
دیدگاه خود را بنویسید

  خیلی دوست دارم در جمع باشم و صبحت کننده خوبی باشم ولی کنار میکشم خجالتی نیستم چون احساس میکنم بلد نیستم ارتباط بگیرم
  چند باری امتحان کردم بنظر خودم فن بیان خوبی میتونم داشته باشم و روش ار کنم ولی در این مورد اهمال کاری میکنم

  برای کاهش و مدیریت اضطراب در موقعیت‌های اجتماعی، می‌تونید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

  آماده شدن : قبل از رفتن به موقعیت اجتماعی مورد نظر، آمادگی خود را افزایش بدید. این شامل تهیه و تمیزکردن لباس‌های مناسب، مطالعه و آماده شدن از لحاظ اطلاعاتی درباره رویداد یا موقعیت .
  تمرین و تمرکز بر خود: با تمرین در موقعیت‌های اجتماعی کوچک، مثل گفتگو با دوستان یا اعضای خانواده، به تدریج با اضطراب مواجه بشید تا کاهش پیدا کنه . از برخی از تکنیک های زبان بدن و ژست های قدرت که توی دورها گفته شده استفاده کنید.
  تغییر نگرش: به جای نگرانی از نظر دیگران و ترسیدن از قضاوت‌های آن‌ها، حضور خودت رو در موقعیت های اجتماعی به عنوان یک تجربه برای یادگیری در نظر بگیر.
  تمرین روزانه: با انجام تمرین‌های مرتب در موقعیت‌های اجتماعی، می‌توانید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید و اعتماد به نفس خود را بیشتر کنید. این شامل تمرین در مهارت‌های صحبت کردن، گوش دادن فعال و ایجاد ارتباط بدنی مثبت و یادگیری زبان بدن باز می‌شود.
  استفاده از تکنیک‌های مدیریت استرس: روش‌هایی مانند تکنیک تمرکز، و تمرینات تنفس عمیق می‌توانند در کاهش استرس و اضطراب در موقعیت‌های اجتماعی مفید باشند. این تمرینات به شما کمک می‌کنند تا به آرامش و تمرکز بیشتری دست پیدا کنید.
  به صورت کلی یادگیری حالت های بدنی راحتی و قدرتمند در زمان اضطراب، به کاهش اضطراب شما کمک میکنه چون ذهن از حالت بدنی شما پیروی میکنه
  در نهایت، باید توجه داشته باشید که اضطراب در موقعیت‌های اجتماعی برای بسیاری از افراد طبیعیه و ممکنه به طور کامل از بین نره ولی مقدار اون کاهش پیدا میکنه. با اجرای این راهکارها و تمرین مداوم، می‌توانید اضطراب خود را مدیریت کنید و روش‌های مناسبی برای برخورد با آن پیدا کنید.

اطلاع‌رسانی‌ها

فصل 7 زبان بدن اغاز شد
فرمول ترفند و محتوای متنی ادغام شد
سرورها به اروپا منتقل شد ( سرعت بهتر با ip غیر ایران)

اطلاع رسانی و بروزرسانی‌ها در این صفحه قرار داده می‌شود

3174190

برای دسترسی باید اشتــراک ویــژه داشته باشید
اگر اشتراک دارید وارد حساب کاربری خود شوید.